AUTOSERVIS

DIAGNOSTIKA - SLUŽBU PRIPRAVUJEME!

Diagnostické zariadenia, umožňuje komunikáciu s dôležitými systémami vo vozidle.  Diagnostika automobilov je vykonávaná najmodernejšou technológiou pre presné určenie závady.

Výmena motorového oleja a filtra

Čistý a kvalitný olej zaisťuje hladký a bezpečný chod motora. V prípade používania vozidla v náročnom prevádzkovom režime dosiahnete skrátením predpísaných servisných intervalov významného predĺženia životnosti motora Vášho vozidla. Súčasťou výmeny olejov je vždy aj výmena olejového filtra. Typ vhodného oleja  a filtra volíme podľa predpisov a doporučení výrobcu vozidla.

Brzdový systém

Perfektne fungujúci brzdový systém je dôležitý nielen pre vás, ale aj pre všetkých ostatných účastníkov dopravy.

S ohľadom k Vašej bezpečnosti, je nutné dbať na zvýšenú pozornosť brzdovému systému a jeho častí. V našom servise, Vám vymeníme brzdové obloženie, kotúče a bubny, brzdovú kvapalinu. V prípade pravidelnej výmeny brzdovej kvapaliny používame moderné odvzdušňovacie zariadenie.

Príprava na STK

Nie všetky veci si ale dokážete skontrolovať pred STK sami doma. Niekedy aj drobná chyba môže spôsobiť, že vaše auto kontrolou neprejde. Pokiaľ máte staršie auto alebo si nie ste istí, či prejde technickou kontrolou, odporúčame vám navštíviť náš autoservis. V ňom vám vieme prípadné nedostatky aj priamo opraviť.

Na stanici STK sa kontrolujú napríklad brzdy, riadenie, nápravy, kolesá, rám, karoséria, osvetlenie, svetelná signalizácia, zaťaženie životného prostredia (výfukové plyny), predpísaná výbava a samozrejme identifikátory vozidla s údajmi uvedenými v dokladoch.

Nie je toho málo a laik ľahko niečo prehliadne a aj banálna chyba môže spôsobiť, že vaše vozidlo bude vyhodnotené ako nevyhovujúce. Nechajte si preto Vaše auto skontrolovať u nás.

Pravidelné servisné prehliadky

V rámci intervalových servisných prehliadok a údržby vozidiel zabezpečujeme výmenu olejov (motorového oleja, servo oleja, oleja v diferenciáloch, oleja pre FAP filter, prevodového oleja a pod.), výmenu filtrov (vzduchového filtra, palivového filtra, peľového filtra, olejového filtra), výmenu sviečok u benzínových motorov, resp. žhavičov u dieselových motorov, kontrolu stavu a hladiny kvapalín (hlavne chladiacej kvapaliny a brzdovej kvapaliny). Rovnako vykonávame vizuálnu kontrolu bŕzd, podvozku, náprav, výfukov a karosérie a kontrolujeme aj stav akumulátoru. Pri každej servisnej prehliadke vozidla vynulujeme servisný interval a vykonáme záznam do servisnej knižky.

Servis podvozku

Každý, kto má vozidlo, by nemal zabudnúť si dať skontrolovať aj podvozok. V rámci servisu podvozku sa kontroluje poškodenie a zisťuje stav: tlmičov, stabilizátorov, tyčiek stabilizátorov, uloženia tlmičov a ramien nápravy, silentblokov ramien nápravy, puzdier a manžiet homokinetických kĺbov, poloosí, ložísk, spodných guľových čapov, tyčiek riadenia, mechanickej vôle riadenia. Ďalej:

  • opotrebenie platničiek
  • stav brzdových kotúčov
  • vôľu čapov riadenia
  • neporušenosť manžiet
  • opotrebenie ložísk kolies
  • stav silentblokov
  • stav výfuku
  • kontrola ramien zavesenia kolies

Kontaktné informácie

Nitrianska 346
95501 Chrabrany

Otváracie hodiny

Pondelok
8:00 - 17:00
Utorok
8:00 - 17:00
Streda
8:00 - 17:00
Štvrtok
8:00 - 17:00
Piatok
8:00 - 17:00
Sobota
8:00 - 12:00
Nedeľa
zatvorené
© 2022 pneuresutik.sk, Created by binary.sk